Είμαι ο Δημήτρης Ταγκλής, μαθητής της Β΄ Δημοτικού και πηγαίνω στο 54ο Σημ. Σχ. Αθηνών. Τα αγαπημένα μου μαθήματα είναι η Γλώσσα, τα Μαθηματικά και η γυμναστική.. Ο καλύτερός μου φίλος είναι ο Παύλος. Έχω γενέθλια στις 27 Νοεμβρίου.
Γεια σας...
Με λένε Εμιλία και γεννήθηκα στις 20 Οκτωβρίου. Αγαπάω πολύ τη γυμναστική και τη ζωγραφική.
Με λένε Ασημίνα Τζαμίλ και το αγαπημένο μου μάθημα είναι τα Μαθηματικά. Μου αρέσει πάρα πολύ να ζωγραφίζω. Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω δασκάλα.
Είμαι ο Δημήτρης Σαραντόπουλος. Είμαι 7 χρονών και πηγαίνω στο 54ο Δημ. Σχ. Αθηνών. Μου αρέσει πολύ το σχολείο και η δασκάλα μου η Κ. Ξανθή. Από τα μαθήματα μου αρέσουν πολύ τα Μαθηματικά. Έχω πολλούς φίλους και παίζω μαζί τους όταν δεν έχουμε σχολείο. Τα γενέθλιά μου είναι στις 5 του Μάη. Επίσης πηγαίνω συχνά στο Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού όπου παίζω και μαθαίνω ένα σωρό πράγματα. Περνάω πολύ όμορφα.
Το όνομά μου είναι Ελεάννα Πορικού. Γεννήθηκα στις 14 Φεβρουαρίου 2006. Μου αρέσουν τα παιχνίδια Play mobile και τα τοσοδούλικα. Αγαπώ πολύ τα ζώα και έχω μία γατούλα τον Μαυρούλη που κάθε μεσημέρι κοιμάται μαζί μου.
Είμαι η Σύλβια Μπεκίρι και έχω μαλλιά και μάτια καστανά. Τα γενέθλιά μου είναι το Μάρτιο. Αγαπώ την κυρία μου γιατί είναι πολύ καλή.
Το όνομά μου είναι Παύλος Κουφογεώργος και γεννήθηκα στην Αθήνα στις 01/02/06. Έχω έναν αδερφό, το Γρηγόρη που είναι δύο χρόνια μικρότερος. Γεννήθηκε στις 24/01/08 και το Φεβρουάριο κάνουμε τα γενέθλιά μας μαζί.
Είμαι η Κλαούντια Θάνο. Γεννήθηκα στις 11 Ιουνίου του 2006 στην Αθήνα. Έχω μία αδερφή που τη λένε Πάολα. Πάω στη Β΄Δημοτικού και η δασκάλα μου είναι η Κ. Ξανθή. Στην τάξη μου έχω πολλούς φίλους και μου αρέσει να παίζω μαζί τους. Επίσης μου αρέσει η κολύμβηση, το καράτε και τα ζώα. Εχω φυσικά και τα παιχνίδια μου. Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω αστυνομικίνα. Αλλά πιο πολύ αγαπάω την οικογένειά μου. Είναι η καλύτερη!!
Είμαι ο Στίβεν Μπότρος και είμαι 8 χρονών. Έχω μία αδερφή πο τη λένε Μέρνα και είναι 3 χρονών. Εγώ είμαι από την Αίγυπτο.
Με λένε Αλέξανδρο Πασολάρι και γεννήθηκα σρις 2 Ιουλίου του 2006. Μου αρέσει να ζωγραφίζω και να παίζω monsuno Στο σχολείο μου όλα τα παιδιά τα έχω φίλους.
Γεια σας και χαρά σας,

Είμαι η Ξανθή Μπακογιάννη και είμαι η δασκάλα αυτής της τάξης. Γεννήθηκα στο Μεσολόγγι στις 16 Ιουλίου προ αμνημονεύτων ετών!! Έχω δύο κόρες. Την Ειρήνη, 21 ετών και φοιτήτρια στη σχολή Τουριστικών Επαγγελμάτων και την Ξένια που πηγαίνει Δευτέρα Γυμνασίου. Εκτός από αυτά τα δύο, έχω φέτος και άλλα 19 παιδιά τα οποία επίσης αγαπώ πολύ (έστω και αν με φέρνουν στα πρόθυρα εγκεφαλικού !!!).

Εύχομαι, στις δύσκολες εποχές που ζούμε, να έχουμε πολλή, πολλή αγάπη και υγεία.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης συστήνονται
Είμαι η Χριστίνα Μπουζόρ. Το αγαπημένο μου ζώο είναι το σκυλάκι. Εγώ γιρτάζω τα γενέθλιά μου στις 28 Απριλίου. Αγαπάω το σχολείο γιατί μαθαίνω πολλά κείμενα και ποιήματα.
Με λένε Τάνια Τοντόροβα και αγαπώ πολύ το σχολείο μου. Γεννήθηκα στις 24 του Φλεβάρη το 2006
Η αποκριάτικη γιορτούλα μας